Nowy, outdoorowy zegarek Polar Grit X już dostępny!

Polar właśnie poszerzył swoją ofertę o nowy, zaawansowany zegarek. Polar Grit X posiada konstrukcję, która spełnia amerykański standard wojskowy (MIL-STD-810G); został zaprojektowany, by sprostać najtrudniejszym warunkom. Zegarek waży zaledwie 64 gramy, ma niesamowity stosunek masy do czasu działania: zapewnia do 40 godzin pracy w standardowym trybie treningowym lub nawet do 100 godzin w trybie oszczędzania baterii, który jest idealny na dłuższe wyprawy i zawody typu „ultra” lub do 7 dni w trybie zegarka, z włączonym całodobowym pomiarem tętna.


Nowa funkcja Hill Splitter™ w Polar Grit X automatycznie wykrywa wzniesienia i spadki terenu i po każdej sesji treningowej dostarcza szczegółowych danych dotyczących tych odcinków. Korzystając z tych informacji, sportowcy są w stanie lepiej poznać intensywność ich treningu, nauczyć się jak dostosować tempo na poszczególnych odcinkach trasy, porównywać sesje treningowe i wykonywać odpowiednio zaplanowane treningi.

Prawidłowa intensywność treningów, odpowiednie nawodnienie i regularne uzupełnianie węglowodanów sprawią, że nawet najtrudniejsze treningi będą efektywne, ale równocześnie przyjemne. Inteligentny asystent uzupełniania energii Polar FuelWise™ to idealne narzędzie, wyświetlające automatyczne, dostosowane do użytkownika powiadomienia dotyczące uzupełniania węglowodanów i płynów, które pomoże utrzymać energię i nawodnienie organizmu na odpowiednim poziomie, nawet podczas najdłuższych sesji treningowych.

Polar Grit X został dodatkowo zintegrowany z platformą Komoot zapewniając tym samym funkcje importowania tras i nawigacji podczas treningu, sygnalizującej zbliżające się zakręty i zmiany kierunku trasy. Zegarek dostarcza także prognozy pogody, dzięki którym łatwiej zaplanować sesje treningowe i dostosować je do zmieniających warunków.

Polar Grit X został wyposażony w następujące funkcje treningowe i Smart Coaching:
Polar Precision Prime™: umożliwia monitorowanie tętna bezpośrednio z nadgarstka za pomocą unikalnej, multisensorycznej technologii.
FitSpark: wskazówki treningowe FitSpark™ zapewnią optymalne przygotowanie do treningów w terenie dzięki gotowym propozycjom treningowym, dostosowanym do aktualnego stanu regeneracji, kondycji, z uwzględnieniem historii treningów.
Nightly Recharge: automatycznie monitoruje nocną regenerację i wskazuje jak organizm użytkownika odpoczął po treningu i codziennych obowiązkach poprzedniego dnia. Funkcja dostarcza spersonalizowanych porad, dotyczących treningów, snu oraz poziomu energii. Nightly Recharge pomaga dokonywać optymalnych wyborów w codziennym życiu, aby utrzymać dobre samopoczucie i osiągać cele treningowe.
Training Load Pro: pozwala zapobiegać przetrenowaniu i niedotrenowaniu, monitorując, w jaki sposób każda sesja treningowa obciąża różne układy organizmu, tym samym pomagając zwiększyć efektywność treningów. Training Load Pro zapewnia kompleksowe monitorowanie obciążeń treningowych, uwzględniając obciążenia układu krążeniowo-oddechowego,  mięśni oraz obciążenia odczuwanego przez użytkownika.
Sleep Plus Stages: umożliwia monitorowanie faz i jakości snu.
Moc biegowa: unikalny pomiar mocy biegowej bezpośrednio z zegarka pomaga w monitorowaniu pracy mięśni podczas treningu biegowego. Moc biegowa jest kluczem do pomiaru intensywności treningu biegowego, umożliwiając osiągnięcie idealnej intensywności biegu za każdym razem.
Polar Flow: platforma internetowa i aplikacja mobilna to miejsce, w którym można analizować wyniki i planować kolejne treningi.

Polar Grit X jest już dostępny na stronie www.polar.com - cena wynosi 1939 zł, zegarek dostępny jest w kolorze czarnym i zielonym w uniwersalnym rozmiarze (M/L) oraz w kolorze białym w mniejszym rozmiarze (S/M). Ponadto wkrótce dostępne będą wymienne paski: silikonowe w kolorze czarnym, białym i zielonym w cenie 139 zł, tekstylne w kolorze zielonym, czerwonym i niebieskim w cenie 179 zł oraz skórzany pasek w cenie 229 zł.